21 بهمن 1396

کشمکش‌ها بر سر ندادن جوایز موبایلی به تیم المپیک ایران

مارکتینگ نیوز- هفته گذشته موضوع خودداری از اهدای جوایز موبایلی از سوی سامسونگ به تیم المپیک ایران خبرساز شد. کمپانی سامسونگ چندی پیش نسخه المپیک گلکسی نوت۸ را به صورت محدود ویژه ورزشکاران حاضر در المپیک زمستانی کره جنوبی تولید کرد و قرار شد در این مراسم این موبایل‌های ویژه به ورزشکاران اهدا شود.

 

اما برنامه طور دیگری پیش رفت و خبر رسید که کمیته برگزاری المپیک به علت تحریم سازمان ملل از عرضه گوشی‌ها به ورزشکاران ایران و کره شمالی خودداری کرده‌است.این موضوع اعتراض‌های بسیاری را هم از سوی مردم و هم از سوی مسوولان برانگیخت. در همین راستا وزیر ارتباطات روز پنج‌شنبه خواستار عذرخواهی سامسونگ شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما آذری جهرمی روز پنج‌شنبه اعلام کرد در صورتی که شرکت سامسونگ تا پایان امروز عذرخواهی رسمی نکند، پیشنهاد عدم ثبت گوشی های سامسونگ در کشور را در کارگروه مربوطه مطرح و از ورود گوشی‌های این برند به کشور جلوگیری کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، شرکت سامسونگ الکترونیکس در واکنش به این اعتراض‌ها اعلام کرد که این شرکت بیش از ۴ هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را به کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۸ تحویل داده است. سامسونگ الکترونیکس در ادامه افزوده است: هرچند سامسونگ دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشت، اما برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم به‌صورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است. اکنون نیز خوشحالیم که می‌شنویم کمیته بین‌المللی المپیک نهایتا به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.در این میان یکی از واردگنندگان تلفن همراه در ایران اعلام کرد جوایز ویژه‌ای برای همه اعضای ایرانی حاضر در المپیک زمستانی تهیه دیده است. این شرکت علاوه بر هدایایی که برای تمام اعضای تیم در نظر گرفته است همچنین برای مدال‌آوران ایرانی نیز یک‌ هدیه ویژه در نظر گرفته که پس از پایان مسابقات طی یک مراسم رسمی به آنها اعطا می‌شود.از سوی دیگر کمپانی ال‌جی نیز اعلام کرد که این شرکت در راستای حمایت از ورزشکاران ایرانی شرکت‌کننده در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره، یک دستگاه گوشی ال‌جی وی ۳۰ پلاس و یک تلویزیون ۵۵ اینچی OLED سری C۷ اعطا می‌کند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران