18 آذر 1396

پهپادی که به کارمندان می‌گوید کار نکنید

مارکتینگ نیوز- کارمندان ژاپنی بیش از حد اضافه کاری می‌کنند و این موضوع تبدیل به یک معضل اجتماعی در این کشور شده و با طراحی «پهپاد غرغرویی» که به تازگی طراحی شده ممکن است این مشکل سر و سامان یابد.

به گزارش ایسنا، ژاپن دارای یک فرهنگ است که اضافه کاری و کار زیاد را نشانه‌ای از وفاداری می‌دانند و این تبدیل به یک مشکل جدی در جامعه ژاپن شده است، چرا که این مساله نه تنها به ایجاد مشکل در زندگی خانوادگی و اجتماعی منجر می‌شود، بلکه موجب مرگ و میر نیز می‌شود. اکنون شرکت «تایسی» (Taisei)، شرکت اصلی سازنده استادیوم المپیک ۲۰۲۰ توکیو قصد دارد این موضوع را به روشی غیرعادی حل کند؛ یک پهپاد که مدام به کارمندان گوشزد می‌کند و غر می‌زند که به خانه بروند. این پهپاد که به تازگی معرفی شده، «T-Frend» نام دارد و ظاهرا یک پهپاد است که اداره را با دوربین خود تحت نظارت قرار می‌دهد.

اما تخصصش در این است که کارمندان را با آهنگی که در ژاپن معمولا برای نشان دادن خاتمه کار شناخته می‌شود، به خروج و به خانه رفتن مجبور می‌کند. پخش موسیقی و نق زدن این روبات باعث می‌شود تمرکز برای کارمندان غیرممکن شود. این پهپاد خودران است و برای پیدا کردن موقعیت خود و یافتن مسیر به GPS نیاز ندارد. این پهپاد از ماه آوریل در ژاپن و با حق سرویس ماهانه ۴۴۳ دلار عرضه خواهد شد. این روبات عمدتا به کسب و کارهای متوسط و بزرگ محدود می‌شود که به راحتی می‌توانند برگشت هزینه آن را از طریق بهبود سلامت کارگران تضمین‌شده بدانند. هنوز معلوم نیست که «T-Frend» موثر است یا خیر. اما این پهپاد می‌تواند به تلاش ملی برای ایجاد شیوه زندگی متعادل‌تر کمک کند و حتی ممکن است موثرتر از راهکارهای موجود باشد.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران