12 آذر 1396

استعفای سه مدیر ارشد امنیتی اوبر

مارکتینگ نیوز- گزارش‌های جدید خبرگزاری رویترز حاکی از استعفای سه مدیر ارشد امنیتی شرکت اوبر در روز گذشته است. یکی از این سه مدیر، «پوجا آشوک» است که هفته گذشته به جای «جو سالیوان» به‌عنوان مدیر ارشد امنیت شرکت اوبر انتخاب شد.

 

به گزارش آی تی ایران، سالیوان هفته گذشته به‌دلیل مخفی کردن جریان حمله هکرها به سرورهای اوبر و سرقت اطلاعات ۵۷ میلیون کاربر و ۶۰۰هزار راننده اوبر، از سمت خود برکنار شده بود. دو مدیر دیگری که روز جمعه استعفا کردند، «جف جونز» و «پریتوی رای» از مدیران رده بالای امنیتی اوبر بودند. این دو مدیر گفته‌اند که تا پایان ژانویه و تا زمان انتخاب یک مدیر جدید در اوبر خواهند ماند.

اقدامات و ساختار امنیتی شرکت اوبر اخیرا در حال بررسی موشکافانه و شدید از سوی مقامات قضایی بوده است. ماه گذشته، دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید این شرکت اعلام کرد که اوبر در سال ۲۰۱۶ مورد حمله گسترده هکرها قرار گرفته و بخش اعظمی از اطلاعات این شرکت به‌سرقت رفته است. اوایل همین هفته هم مدیر ارشد اوبر اعلام کرد که قبل از حضور خسروشاهی، اوبر از راه‌های مختلفی تلاش می‌کرده تا از رقبای خود اطلاعات کسب کند. سخنگوی شرکت اوبر استعفای این سه مدیر را تایید کرده و گفته این مساله با تحقیقات قانونی که در این شرکت در حال انجام است، هیچ رابطه‌ای ندارد!

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران