12 آذر 1396

با این لباس هوشمند با خیال راحت از اینترنت لباس بخرید

مارکتینگ نیوز- حسگرهای تعبیه شده در یک لباس موسوم به «ZozoSuit» متشکل از ۱۵۰ حسگر انعطاف‌پذیر یکپارچه خازنی، تضمین می‌کند که خرید آنلاین مناسبی خواهید داشت. صاحب بزرگ‌ترین‌ فروشگاه اینترنتی لباس در ژاپن به نام «Start Today»، چیزی شبیه به لباس زیر با فناوری پیشرفته را عرضه کرده است که ممکن است خرید لباس آنلاین را دچار تحول بزرگی کند. «ZozoSuit» لباس ساخته شده از سوی شرکت «StretchSense»، حاوی بیش از ۱۵۰ سنسور منعطف یکپارچه خازنی است که ۱۵ هزار اندازه‌گیری دقیق از بدن انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که لباس‌های خریداری شده از طریق اینترنت مناسب فرد هستند.


به گزارش ایسنا، اینترنت موجب ایجاد انقلاب در تجارت شده است، اما حوزه‌ای که هنوز جا نیفتاده و با موانعی روبه‌رو است، خرید آنلاین البسه است. بر خلاف یک گوشی یا بلندگو، لباس بسیار شخصی است و یک سایز می‌تواند در برندهای مختلف متفاوت باشد، بنابراین لباسی که روی صفحه نمایش عالی به نظر می‌رسد، ممکن است در هنگام تحویل چنگی به دل نزند. از آنجایی که امکان پرو در یک وب‌سایت وجود ندارد، فروشندگان آنلاین لباس تلاش می‌کنند که یک سیستم بازگرداندن لباس بسیار کارآمد برای بازپس‌گرفتن لباس‌های برگشت‌خورده راه‌اندازی کنند. برای افزایش رضایت مشتری و کاهش هزینه‌های حمل و نقل برگشت کالا، «ZozoSuit» با همکاری بین «Start Today» و شرکت نیوزیلندی «StretchSense» بر‌اساس تحقیقات اولیه از سوی آزمایشگاه زیست‌شناسی موسسه زیست‌فناوری دانشگاه «آکلند» (Auckland) توسعه یافت.

«ZozoSuit» یک لباس هوشمند شامل حسگر، سیم و قطعات الکترونیکی است که به بدن می‌چسبد، به‌طوری که تقریبا نامرئی است و بیننده نمی‌تواند حدس بزند که زیر لباستان چیزی به تن دارید. این لباس از طریق بلوتوث به یک اپلیکیشن اختصاصی متصل می‌شود. لباس مذکور به مشتریان این امکان را می‌دهد که لباس‌های مردانه و زنانه را سفارش دهند و محصول دقیقا متناسب با شکل و اندازه بدن مشتری به دستش خواهد رسید. سیستم این لباس علاوه بر اندازه‌گیری‌های دقیق، با استفاده از الگوریتم‌های مخصوص و یادگیری ماشین، یک پایگاه اطلاعاتی در حال رشد از اطلاعات بدن ایجاد می‌کند. «شین جئونگ پارک»، مدیر بازاریابی شرکت «StretchSense» می‌گوید: توانایی اندازه‌گیری اندازه بدن، تنها یکی از برنامه‌های کاربردی است که این لباس هوشمند ممکن می‌سازد. حسگرهای منعطف یک ابزار عالی برای ضبط اطلاعات در مورد نحوه حرکت مردم در جهان هستند. وی افزود: با استفاده از این اطلاعات می‌توانید نتیجه‌گیری‌هایی در مورد حرکت، حالت و سلامتی افراد داشته باشید. داده‌های حاصل از فناوری سنجش ما کمک می‌کند تا مرزهای عملکرد انسان را جابه‌جا‌ کنیم.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران