17 آبان 1396

10 تیم برگزیده رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم معرفی شد

مارکتینگ نیوز- رویداد استارت‌آپ جاده ابریشم که از ۳ تا ۹ آبان با سفر هیاتی متشکل از داوران ایرانی و اروپایی و نیز تیم اجرایی این رویداد در هفت شهر مختلف ایران برگزار شد با اعلام ۱۰ استارت‌آپ برگزیده به پایان رسید.

به گزارش دنیای اقتصاد، این ۱۰ استارت‌آپ فروردین ماه سال آینده در رویدادی بین‌المللی در جزیره کیش با هم به رقابت خواهند پرداخت. از میان ۴۰۰ استارت‌آپ متقاضی شرکت در این رویداد، ۸۴ استارت‌آپ برای حضور در رویداد و معرفی خود در برابر هیات داوران بین‌المللی در هفت شهر مختلف ایران انتخاب شدند.

اعضای تیم اجرایی استارت‌آپ جاده ابریشم به همراه ۶ عضو هیات داوران مسافتی بیش از ۴ هزار کیلومتر را برای سفر به هفت شهر تبریز، رشت، تهران، اصفهان، یزد، شیراز و مشهد و با هدف شناسایی بهترین استارت‌آپ‌های ایرانی پیمودند. در مجموع بیش از ۱۵۰۰دانشجو،‌ کارشناس، کارآفرین و علاقه‌مند در رویدادهای برگزار شده در این ۷ شهر شرکت کردند. همچنین بیش از ۲۰ درصد از بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها که به معرفی کسب‌و‌کار نوآور خود پرداختند خانم بودند. علاوه بر این ۱۰ استارت‌آپ برگزیده، ۶ تیم محلی دیگر نیز به انتخاب هر یک از ۶ داور این رویداد برای حضور در رقابت نهایی در جزیره کیش معرفی خواهند شد.  این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتابدهی نوآوری، اتاق بازرگانی تهران و تعدادی از پارک‌های علم و فناوری، دانشگاه‌ها و استارت‌آپ‌ها در این ۷ شهر برگزار شد. به دلیل حجم بالای تعداد استارت‌آپ‌های ثبت‌نامی در تهران، ۴ سهمیه به این شهر و ۶ سهمیه دیگر نیز به ۶ شهر دیگر اختصاص یافت. فهرست ۱۰ استارت‌آپ برگزیده رویداد به شرح زیر است:

تبریز: لوکوبوک (Lookabook): شبکه اجتماعی با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و حمایت از نویسندگان

رشت: ای‌کی‌او (AKO): دستگاهی کوچک و قابل حمل برای اندازه‌گیری میزان قند خون با استفاده از طیف‌نگاری فروسرخ و هوش مصنوعی

تهران: فرانش (Faranesh): پلت‌فرم آنلاین یادگیری برای ارائه فیلم‌های آموزش مهارت‌های مختلف به کاربران فارسی زبان، پیاده (Peeyade): پلت‌فرمی رسانه‌ای برای پوشش جاذبه‌های فرهنگی و تفریحی تهران، تپسل (Tapsell): شبکه تبلیغات هوشمند تبلیغات دیجیتال، موبایل‌کمک (MobileKomak): پلت‌فرم درخواست خدمات تعمیر گوشی و لپ‌تاپ در محل

اصفهان:  باراون کو (BarOn Co): پلت‌فرمی مشابه اوبر برای اختصاص بار به رانندگان کامیون در شهرهای مختلف

یزد: اکوبار (Echobaar): پلت‌فرم ارتباط‌دهنده رانندگان وسایل نقلیه سنگین و شرکت‌های حمل بار

شیراز: کمدا (Komodaa): پلت‌فرم آنلاین ارتباطی برای خانم‌ها به منظور خرید و فروش لباس‌

مشهد: کشمون (Keshmoon): بازار آنلاین برای عرضه محصولات کشاورزی به ویژه زعفران

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران