10 مهر 1396

استیضاح غول‌های تکنولوژی در آمریکا

مارکتینگ نیوز- نمایندگان شرکت‌های فیس‌بوک، گوگل و توییتر، تحت تاثیر مداخله سایبری روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موظف خواهند بود طی هفته‌های آتی در کنگره این کشور توضیح بدهند.

 

به گزارش ایسنا، یکی از سناتورهای آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد که کمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده آمریکا از نمایندگان این سه شرکت عظیم تکنولوژی درخواست کرده‌اند تا در جلسه‌ای علنی در تاریخ اول ماه نوامبر سال جاری میلادی، درباره اقدامات مداخله‌جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توضیح داده و درباره گفته‌های خود شهادت دهند.

اعضای این کمیته اطلاعاتی همچنین عنوان کردند نمایندگان شرکت‌های فیس بوک، گوگل و توییتر که صاحبان بزرگ شبکه‌های اجتماعی اینترنتی هستند، باید در جلسه‌ای علنی از چگونگی ورود و نفوذ هکرهای روسی به سیستم‌های اینترنتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که سال گذشته برگزار شد، صحبت کرده و اطلاعات، اسناد و آمار دقیقی به نمایندگان کنگره ارائه دهند. نمایندگان فیس‌بوک و گوگل رسما دریافت دعوت نامه حضور و شرکت در جلسه مذکور از سوی کمیته مجلس سنای آمریکا را تایید کرده‌اند اما هنوز هیچ یک از این سه غول تکنولوژی و ارتباطات اعلام نکرده‌اند که قصد شرکت در این جلسه را دارند یا خیر.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران