15 شهریور 1396
ایلان ماسک در واکنش به اظهارات پوتین:
رقابت بر سر هوش‌مصنوعی می‌تواند موجب جنگ‌جهانی سوم شود

مارکتینگ نیوز- ایلان ماسک در ادامه اظهارات هشدار‌دهنده خود در مورد هوش‌مصنوعی، اظهــارات چندی‌پیش رئیس‌جمهوری روسیه را تحلیل کرد و نسبت به پیامدهای آن هشدار داد. ماسک که چندی پیش هوش‌مصنوعی پیشرفته را از کره‌شمالی تهدید بزرگتری برای جهان دانسته بود، اکنون نسبت به اظهارات اخیر «ولادیمیر پوتین» درباره هوش‌مصنوعی هشدار داد.

 

 

به گزارش ایسنا، پوتین نیز اخیرا به جنگ لفظی بین‌المللی در مورد توسعه هوش‌مصنوعی پیوست. وی چندی پیش در جمع دانشجویان گفته بود کشوری که در حوزه هوش‌مصنوعی پیشرو باشد، رهبر آینده جهان خواهد بود. وی گفت: هوش‌مصنوعی آینده است، نه‌تنها برای روسیه بلکه برای همه بشریت. هوش‌مصنوعی فرصت بزرگی است، اما تهدیداتی نیز به همراه دارد که حدس زدن آنها دشوار است. هرکس که رهبر این حوزه شود، حاکم جهان خواهد شد.

 

ایلان ماسک در پی این اظهارات پوتین هشدار داد که رقابت برای برتری در جهان هوش‌مصنوعی می‌تواند موجب شروع جنگ‌جهانی سوم شود. کارآفرین و رئیس شرکت «اسپیس ایکس»، «تسلا» و «The Boring Company» در توییتر گفت: مسابقه چین، روسیه و به‌زودی تمام کشورهایی که علوم رایانه‌ای قوی و پیشرفته‌ای دارند، برای برتری در هوش‌مصنوعی به احتمال زیاد علت شروع جنگ‌جهانی سوم خواهد بود. وی گفت که کمتر نگران تهدید هسته‌ای کره‌شمالی است، چراکه به نظر او چنین اقداماتی به منزله «خودکشی» خواهد بود. «ماسک» مدت‌هاست که صدای مخالفتش را علیه سلاح‌ها و روبات‌های خودکار مرگبار بلند کرده است. وی یکی از 116امضا‌کننده نامه سرگشاده‌ به سازمان‌ملل‌متحد است که ماه گذشته به این سازمان ارسال شد و امضا‌کنندگان خواستار ممنوعیت توسعه و استفاده از روبات‌های مرگبار و سلاح‌هایی شدند که از هوش‌مصنوعی بهره می‌برند، همچون سلاح‌های لیزری و شیمیایی.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران