19 بهمن 1396

اقتصاد جهانی در رسانه های امروز جهان (پنجشنبه)

مارکتینگ نیوز- مهمترین عناوین اقتصادی برخی از رسانه های مطرح امروز جهان به شرح زیر است:

 

به گزارش پول نیوز:

 

رویترز - بنابر گزارش انجمن جهانی طلا، تقاضا برای طلا در هند احتمالا در سال 2018 و برای سومین سال متوالی کمتر از میانگین 10 ساله خود خواهد بود. افزایش مالیات ها و قوانین شفاف سازی جدید در زمینه خرید از عوامل کلیدی در این زمینه عنوان شده اند.

چاینا دیلی - بنابر اعلام شرکت هواپیماسازی تجاری چین، نخستین جت مسافربری این شرکت در سال 2021 روانه بازار می شود. چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان در پی به چالش کشیدن تسلط بوئینگ و ایرباس بر بازار هواپیماسازی جهان است.

توکیو تایمز - نیسان موتور، دومین خودروساز بزرگ ژاپن، قصد دارد نسخه ای کاملا جدید از خودرو تمام الکتریکی لیف را در هفت بازار آسیا-اقیانوسیه عرضه کند. معرفی خودروهایی با آلایندگی کم به یکی از اولویت های اصلی برترین خودروسازان جهان مبدل شده است.

گالف نیوز - بنابر اعلام بانک مرکزی تونس، ذخایر ارز خارجی این کشور به 11.887 میلیارد دینار (4.98 میلیارد دلار) رسیده است که کمترین میزان طی 15 سال گذشته محسوب می شود. این میزان ذخیره ارزی تنها می تواند 84 روز واردات را پوشش دهد.

واشنگتن پست - به گفته تحلیلگران، افزایش کسری تجاری آمریکا می تواند موجب تجدید نظر درباره میزان رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در فصل پایانی 2017 و کاهش پیش بینی ها در این زمینه شود.

ایندین اکسپرس - هند قصد دارد طی یک بازه زمانی هفت ساله 11 ترمینال گاز طبیعی مایع جدید را به چهار ترمینال فعلی خود اضافه کند. بر همین اساس، ظرفیت واردات گاز طبیعی مایع هند به بیش از 70 میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

فرانس 24 - سود خالص بانک بی‌ان‌پی پاریبا فرانسه در فصل چهارم 2017 برابر با 1.43 میلیارد یورو گزارش شده است که نسبت به سود 1.44 میلیارد یورویی طی مدت زمان مشابه در سال 2016 کاهش اندکی را نشان می دهد.

 لس آنجلس تایمز - میزان رشد در بخش خدمات آمریکا رکورد جدیدی را در ماه ژانویه ثبت کرده است. شاخص غیر تولیدی ماهانه ISM با 3.9 واحد افزایش به 59.9 درصد رسیده است که بیشترین میزان از سال 2008 محسوب می شود.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران