21 خرداد 1396

اقتصاد جهانی در رسانه های امروز جهان (یکشنبه)

مارکتینگ نیوز- مهمترین عناوین اقتصادی برخی از رسانه های مطرح امروز جهان به شرح زیر است:

 

به گزارش پول نیوز:

 

رویترز - اتحادیه اروپا عوارض گمرکی تا 35.9 درصد بر واردات فولاد از چین را تعیین کرده است تا با آن چه یارانه ناعادلانه از سوی پکن عنوان کرده است، مقابله کند.

ای اف پی - بنابر گزارش شرکت ایرباس، بازار هواپیماهای مسافربری بزرگ طی 20 سال آینده به لطف رشد در بازارهای آسیایی دو برابر خواهد شد.

تلگراف - بانک کردیت سوئیس کاهش 1,500 فرصت شغلی در لندن تا انتهای سال آینده را برنامه ریزی کرده است. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بانک های بزرگ سوئیس و دیگر کشورهای جهان را مجبور به یافتن جایگزین هایی برای راه اندازی دفاتر مرکزی خود کرده است.

آی بی ان - نرخ تورم برزیل در ماه می به 3.6 درصد کاهش یافت که کمترین میزان طی یک دهه گذشته محسوب می شود.

گاردین - بنابر گزارش مرکز اس اند پی گلوبال، رتبه اعتباری انگلیس به سرعت تحت تاثیر نتایج انتخابات اخیر قرار نمی گیرد، اما نسبت به ایجاد بی ثباتی های بیشتر به واسطه تاخیر در مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داد.

سی ان ان - اقتصاد کانادا در ماه می موفق به افزودن 54 هزار و 500 فرصت شغلی شده است، که بیشتر آنها مشاغل تمام وقت بوده اند. این در شرایطی است که نرخ بیکاری این کشور از 6.5 درصد در ماه آوریل به 6.6 درصد در ماه می رسیده است.

شینهوا - شاخص بهای تولیدکننده چین در ماه می رشد 5.5 درصدی را نسبت به یک سال گذشته تجربه کرد که نسبت به رشد 6.4 درصدی در ماه آوریل کاهش داشته است.

یورونیوز - دولت اسپانیا عرضه اوراق قرضه با سررسید 2022، 2027، 2032 و 2037 را در دستور کار خود قرار داده است.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها