24 شهریور 1398
قهرمانان طبیعت
پیشگامان صنعت مد قهرمان طبیعت میشوند

برند پوشاک تیمبرلند، هدف جدیدی اعلام کرده است. این برند متعهد شده است که تا سال 2025، با برنامه ریزی ای فشرده، 50 میلیون درخت بکارد. این تعهد زمانی آغاز شد که این برند پوشاک و سبک زندگی، بزرگترین کمپین خود تا به امروز را راه اندازی کرده و در بهار امسال، اعلام کرد. این کمپین دوست دار محیط زیست «طبیعت به قهرمان نیاز دارد» نام دارد. این کمپین 12 فرد فعال در حفاظت از محیط زیست در کشورهای مختلف را حمایت کامل خواهد کرد و از آن ها دعوت کرده تا در شوی مجموعه ی پاییزه ی این برند در سال 2019، حضور یابند و در باغی سبز لباس های این مجموعه را به نمایش بگذارند. جدا از فعالیت های تبلیغاتی این کمپین در صفحات مجازی و بیلبوردها، این شرکت جامعه ی جهانی را تشویق می کند تا در فعالیت های درخت کاری و رویداد های حفاظت از محیط زیست شرکت کنند.

از سال 2001 تا کنون، تیمبرلند بیش از یک میلیون درخت در سراسر جهان کاشته است.

مدیرعامل این برند جهانی، جیم پیسانی گفته است: " در تیمبرلند، از آثاری که زندگی مدرن انسانی بر کره زمین گذاشته است آگاهیم و به عنوان یک برند جهانی این را مسئولیت خود می دانیم که در این باره کاری کنیم. باید توجه کنیم که وجود هر درخت به اندازه ی هرفرد به پیشرفت کیفیت زندگی در زمین کمک خواهد کرد. تعهدی که ما درباره ی درخت کاری قائل شده ایم، به طور فشرده برنامه ریزی شده است. این کمپین نشان دهنده ی باور ماست. ما باور داریم که آینده ای سبزتر، آینده ای بهتر خواهد بود. ما تمامی مردم جهان را دعوت می کنیم تا به این کمپین بپیوندند و نقش خود را چه بزرگ و چه کوچک، در این زمینه ایفا کنند."

بر طبق پژوهش جدیدی که در دانشگاه ETH زوریخ سوئیس صورت گرفته است، ترمیم پوشش درختی، یکی از اثرگذارترین استراتژی هایی است که به کاهش تغییرات آب و هوایی کره زمین کمک می کند. یک برنامه جهانی درخت کاری خواهد توانست تا دو سوم اثراتی که گازهای گلخانه ای بشر روی اتمسفر داشته را از بین ببرد. 

پروژه های آغازین این کمپین بر کشور های هائیتی، چین، جمهوری دومینیکن، آمریکا، تانزانیا و مالی تمرکز خواهد داشت. هم چنین یکی از بزرگترین جنبش های حمایت از محیط زیست، به نام "دیوار سبز" نیز این کمپین را همراهی خواهد کرد. این جنبش توانسته 8000 کیلومتر درخت در عراضی آفریقا بکارد و از تغییرات آب و هوا، خشکسالی، قحطی و درگیری و مهاجرت تا حد زیادی جلوگیری کند. 

این کمپین قصد دارد تا میلیون ها انسان را امیدوار به آینده ای سبز و سلامت کند و در این مسیر از همکاری سازمان های مختلفی که در ابعاد بزرگ به حفاظت از محیط زیست کمک می¬کنند بهره مند خواهد شد.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران